Pielgrzymka na Litwę

W dniach od 19 do 25 maja Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Głożynach pielgrzymował do Ostrej Bramy w Wilnie. W pielgrzymce wzięli udział także inni mieszkańcy naszego dekanatu.

2019-05-28

Pielgrzymując na Litwę nawiedziliśmy niezwykłe sanktuarium i łaskami słynący Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w wileńskiej Ostrej Bramie.

Odwiedziliśmy także inne niezwykłe miejsca kultu na litewskiej ziemi: Zamek Troki, Ponary, cmentarz Rossa, cerkiew Świętego Ducha, klasztor Bazylianów, kościół św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Uniwersytet Wileński z kościołem św. Jana i kaplicą św. Kazimierza, podziemia, kościół świętych Piotra i Pawła na Antokolu, dawny klasztor ss. Matki Miłosierdzia (domek św. s. Faustyny Kowalskiej).

Przemierzaliśmy „Śladami św. Jana Pawła II”: Żmudź: Góra Krzyży pod Szawlami, Katedra Szawelska, kosciół rektoralny Jezuitów św. Ignacego Loyoli, pomnik św. Jana Pawła II, Szydłów. Zwiedziliśmy również drugie co do wielkości miasto na Litwy- Kowno a w nim: Zamek Kowieński, Archikatedra świętych Apostołów Piotra i Pawła, pokamedulski klasztor Pożajście. Nasze rekolekcje w drodze zakończyliśmy w Sanktuarium w Studzienicznej już na terenie Polski w Augustowie.

Uczestnicy pielgrzymki serdecznie dziękują ks. Piotrowi Brachmańskiemu za zorganizowanie i podjęty trud przewodniczenia tej pielgrzymce, codzienną Eucharystię, modlitwę i duchowe wsparcie w przeżywaniu wielkich rekolekcji oraz spotkań z Kościołem, kulturą i tradycją kulinarną Litwy.

Tekst oraz zdjęcia: Anna Przeliorz

Dzisiaj: 26.04.2024