Zaproszenie Księdza Arcybiskupa do katedry

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza diecezjan na uroczystą Mszę św. pontyfikalną, która będzie sprawowana o godzinie 12.00 w katowickiej katedrze.

2018-11-16

W specjalnym komunikacie Ksiądz Arcybiskup pisze:

Przed nami ostatnia niedziela kończącego się roku liturgicznego. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy ku Chrystusowi, którego mocą wiary nazywamy Królem Wszechświata. Jego panowanie trwa na wieki! Tej prawdy uczymy się między innymi w naszej katowickiej katedrze, matce kościołów archidiecezji, którą z mozołem odnawiamy w perspektywie bliskiego już jubileuszu 100-lecia diecezji. Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w niedzielę, 25 listopada, w liturgii Mszy świętej pontyfikalnej ku czci Chrystusa Króla o godzinie 12.00 w katowickiej katedrze. Zapraszam delegacje Rady Duszpasterskiej każdej parafii, członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Do udziału zapraszam wiernych należących do ruchów, wspólnot i stowarzyszeń działających w parafiach; zapraszam wszystkich, którzy w naszej archidiecezjalnej wspólnocie pragną odnowić oddanie się Chrystusowi Królowi i dziękować Mu za dar Ducha Świętego, którym jesteśmy napełnieni. Do tego szczególnego dziękczynienia zobowiązani są członkowie Odnowy w Duchu Świętym oraz wszyscy bierzmowani, którzy w mocy Ducha Świętego słowem i życiem wołają: Panem jest Jezus! Po Eucharystii kolejnej grupie zasłużonych diecezjan zostaną wręczone archidiecezjalne medale Pro Christi Regno, które są znakiem wdzięczności za zaangażowanie w dzieło budowania Królestwa Bożego i naszej kościelnej wspólnoty.

Dzisiaj: 29.04.2024